Budist Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Budist Forum

Budizm ile ilgili bilgi ve tartışmaların bulunduğu forum.

AnasayfaTakvimLatest imagesSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Keşişlik Başvurusu

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

Keşişlik Başvurusu Empty
MesajKonu: Keşişlik Başvurusu   Keşişlik Başvurusu EmptySalı Nis. 14, 2020 11:36 pm

Keşiş'lik hakkında ayrıntılı bilgiyi "Tapınak ve Keşiş Hakkında" isimli konudan elde edebilirsiniz. Ve aklınıza takılan soruları da yine "Tapınak ve Keşiş Hakkında" isimli konuya mesaj yazarak bizlere aktarabilirsiniz.

Keşiş alımları bu konu üzerinden yapılacak. Keşiş olmak isteyen kişilerde aradığımız bir kaç basit özellik var. Bunlar:
1- Budist, Ateist veya Tengrici gibi semavi olamayan bir dine mensup olmalısınız ve dini görüşünüz ne olursa olsun yobaz olmamanız.
2- Hoşgörülü olmalısınız ve empati yapabilmelisiniz.

Bu iki özelliği yerine getirip getirmediğinizi bizim tam olarak anlayabilmemiz tabii ki imkansız.

Keşiş Alımı Başvuruları Nasıl Yapılacak?
Keşiş olabilmek için bana özel mesaj atmalısınız.
Atacağınız özel mesaj ile yukarıdaki iki koşulu yerine getirdiğinizi ve içten olduğunuzu kanıtlayabilirseniz keşiş olarak aramıza katılacaksınız.
Kulağa karmaşık geldiğinin farkındayım.
Sizlerin çok uzun yazılar yazmanızı beklemiyoruz.
Sadece samimi bir şekilde aramıza katılmak istediğinizi belirtmenizi yeterli.

Keşiş Alımı İçin Örnek Bir Başvuru Metni:
"Merhaba! Ben 24 yaşında bir ateistim. Budizm felsefesi ilgimi çekiyor. Sizlerin arasına katılarak Budizm hakkında daha fazla bilgi edinebileceğimi düşünüyorum. Bu yüzden keşiş olmak istiyorum."

Şimdiden yeni keşişlerimize aramıza katılarak Türkiye Budist Topluluğu'nu büyüttükleri için teşekkür ederim.
https://budist.yetkinforum.com

Keşişlik Başvurusu
1 sayfadaki 1 sayfası